اظهارات مهم روحانی درباره زمان تامین واکسن کرونا /امیدواریم بتوانیم در پائیز از واکسن ایرانی آنفولانزا استفاده کنیم

به گزارش پارسینه؛ حسن روحانی امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاح طرح‌های ملی و دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهارداشت: رسانه‌های خارجی همواره به دنبال بهم ریختن جامعه ایران با نشر اخبار دروغ هستند و در تصورات خودشان به دنبال سرنگونی نظام بودند که البته صددرصد این‌ها در اهدافشان شکست خوردند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه هرچند ملت ایران در فشار‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌ها در سه سال گذشته هستند، افزود: ما در جنگی که مقابل آمریکا قرار گرفتیم، ایستادگی کردیم و به شکل قطعی پیروز شدیم، یکی از افتخارات دولت و ملت ایران و افتخار برای رهبری معظم انقلاب است که هدایت‌های لازم را از ابتدا نسبت به دولت و مسیری که باید انتخاب کنیم ارشاد کردند و امروز نیز ارشاد می‌کنند.

روحانی ادامه داد: امروز در زمینه تولید واکسن آنفولانزا درحال رسیدن به خودکفایی هستیم، امیدواریم در زمینه کرونا نیز در ماه‌های پیش رو به نقطه‌ای برسیم که به توان داخلی خودمان تکیه کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اخبار‌های دروغین از سوی رسانه‌های ضدایرانی که مدام القاء می‌کنند واکسن به موقع به ایران نرسیده است، گفت: کشور‌هایی که واکسن در آن‌ها تزریق می‌شود بسیار کم است چراکه تولید واکسن در دنیا به اندازه نیاز در حال حاضر وجود ندارد.

روحانی افزود: واکسن‌های کرونا دو مرحله‌ای است و دو برابر دوز‌های تولیدی مورد نیاز است؛ ما به موقع برای خرید و سفارش واکسن اقدام و همچنین به موازات آن در زمینه تولید واکسن تلاش کردیم.

رئیس جمهور گفت: ایران از کشور‌های سرآمد در زمینه مقابله با ویروس کروناست، آمریکا خرید واکسن ما را معطل کرده تا پولمان منتقل شود، خرید کواکس و نوبت ما به عقب افتاده است، باید ناسزاگویی را به ترامپ داد، رسانه‌های خارجی به جای اینکه در مقابله با آمریکا بایستند و حرفشان را به ترامپ بگویند، به ملت ایران، وزارت بهداشت​، بانک مرکزی و یا بخش سیاسی دولت حمله می‌کنند تمامی این سخنان فریب و تحریف ضد ملت ایران است و ربطی به جمهوری اسلامی ایران، رهبری و دولت و ملت ایران ندارد.

روحانی افزود: این رسانه‌ها؛ ضد رسانه‌های ایرانی، ضد کشور، ضد دولت و ضد ملت هستند و همواره در رسیدن به اهدافشان با شکست مواجه شدند.

رئیس جمهور گفت: امروز ایران کشوری است که هم واکسن خارجی استفاده می‌کند و هم در زمینه تولید تلاش می‌کند؛ در شرایط فعلی ما با کشوری قرارداد بسته ایم، آمریکایی‌ها مانع شدند یعنی شرکت‌هایی که بخش‌هایی از آن واکسن را تامین می‌کنند آن‌ها را در فشار قرار داده اند تا واکسن به کشور نرسد

 روحانی افزود: ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دُز واکسن خریداری شده به تدریج بخش کوچکی از آن وارد شده است، مقداری از هند خریداری کرده ایم که پول آن هم پرداخت شده، اما به گفته مقامات این کشور قوه قضاییه آن‌ها مانع تحویل آن به ایران شده است.

رئیس جمهور گفت: اقدامات خود را انجام دادیم، ان شاء الله باقی واکسن‌های خریداری شده به کشور وارد خواهد شد، به هر حال مساله، مساله ساده‌ای نیست، دولت، وزارت بهداشت و بانک مرکزی تمام اقدامات خود را انجام داده و من از روز اول تاکید کردم و دستور دادم هیچ چیز مقدم و اولی برای ما جز مساله واکسن نیست، هر کجا بتوانیم واکسن خریداری کنیم پول آن را واریز و واکسن مورد نیاز را خریداری خواهیم کرد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر