اینفوگرافی: آمارهای لرستان در جنگ تحمیلی

آمارهای لرستان در دفاع مقدس را در قالب اینفوگرافی ببینید

اینفوگرافیک آمارهای لرستان در جنگ تحمیلی

آمارهای لرستان در جنگ تحمیلی (دفاع مقدس) توسط مهرداد دهقانی در قالب یک اینفوگرافی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

برای دیدن سایز بزرگ‌تر، روی تصویر اینفوگرافی آمارهای لرستان در جنگ تحمیلی کلیک کنید:

آمارهای لرستان در جنگ
اینفوگرافیک آمارهای لرستان در جنگ تحمیلی (دفاع مقدس)

 

مهرداد دهقانی، روزنامه‌نگار و گرافیست
MehrdadDehqani, Journalist and graphic artist

پایان پیام/

گمنامی شهدای لرستان/ مقاومت ۴۲روزه در حسرت یک یادمان!

صدیقه حسینی: استان لرستان در هشت سال دفاع مقدس دوران دفاع مقدس بیش از شش هزار و 200 شهید را تقدیم انقلاب و آرمان‌های نظام کرده است در حالیکه برخی از این شهدا حتی برای مردم این استان نیز شناخته شده نیستند.

این در حالیست که استان لرستان با توجه به بمبارانها و موشک بارانهای گسترده که مطابق آمار غیر رسمی بیش از 141 بار بمباران و 20 بار موشک باران را به خود دیده است دومین استان خسارت دیده از جنگ تحمیلی به شمار می آید ولی بعد از پایان جنگ تحمیلی هیچ گونه نشانی از توجه و پرداخت خسارات جنگ به خود ندید.

علاوه بر رزم دلاوران لرستانی تیپ 57 حضرت ابوالفضل(ع)، گردان بوکان(امام حسین) و لشکر 84 در میدان جنگ از آبادان و خرمشهر گرفته تا کربلای 4 و 5 و فتح المبین خاک لرستان در جریان جنگ تحمیلی صحنه رزم تماشایی مردمی بود که بی سلاح و دفاع در مقابل بمب و موشک و راکت مردانه و شجاعانه جنگیدند تا یک دم دشمن مپندارد که صف ملت از صف خط مقدم جداست.

اما این نبرد شجاعانه که به گفته بسیاری از مردم لرستان بیش از 42 روز به طول انجامید با گمنامی مردمی عجین شده است که شاید هیچ گاه آن روزها را از ذهن خود محو نکرده اند.

تاریخ لرستان در روزهای جنگ تحمیلی مملو از صحنه های دردناکی است که تنها تسلی آنها مقاومت غیورمردان و شیرزنان لرستانی است ولی گویا تاریخ هم به گمنامی این مردان و زنان رضایت داده است.

تاریخ مقاومت این استان پر از صحنه هایی چون بمباران دبستان شهید فیاض بخش و مدرسه راهنمایی امام حسن مجتبی بروجرد، مرکز انتقال نفت تنگ فنی، موشک باران محلات سطح شهر خرم آباد، ویرانی شهرستان پلدختر و …است.

نویسنده یادداشت: صدیقه حسینی، خبرگزاری مهر

پایان پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر