روحانی: نمی‌توانیم منتظر واکسن تولید داخل در تابستان باشیم /روز‌های شدیدتر کرونا در هفته آینده + فیلم

به گزارش پارسینه؛ رئیس جمهور با بیان اینکه در پیک چهارم کرونا هنوز به نقطه قله پیک نرسیده ایم، گفت: هفته آینده در برخی استان‌ها روز‌های شدیدتر کرونا را در پیش خواهیم داشت.

روحانی در مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت افزود: امیدواریم بعد از هفته آینده از پیک خارج شویم.

رئیس جمهور با بیان این که اگر جهش ویروس انگلیسی کرونا نبود ما این پیک را نمی‌داشتیم، گفت: اساس مشکل این است که ویروس انگلیسی از عراق وارد خوزستان و از آنجا وارد استان‌های همجوار شد و بعد به سراسر کشور راه یافت.

روحانی تصریح کرد: این ویروس است که شدت عمل نشان می‌دهد و انتقالش خیلی سریع است و اساس مشکل پیک چهارم همین است بنابر این هیچ کس دنبال علت‌های غلط نگردد و بداند که عامل اصلی مشکل ما ورود ویروس جهش یافته انگلیسی از مرز‌های عراق به کشور است.

رئیس جمهور گفت: البته همیشه مراسم‌هایی که داریم مثل عروسی، عید، سفرها، تردد‌ها و دورهمی‌ها در شدت یافتن ویروس کرونا تأثیرگذار است و به طور خلاصه هر جا دستورالعمل‌ها را رعایت نکنیم این ویروس شدت می‌یابد.

روحانی گفت: امیدواریم همه دست به دست هم بدهیم و از این ویروس عبور کنیم.

رئیس جمهور همچنین اضافه کرد: تا یک هفته آینده می‌توانیم از شرایط سخت کرونایی در بسیاری از استان‌ها عبور کنیم.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های شب گذشته در خصوص وضعیت شیوع کرونا در کشور، به غیر از چند استانی که شرایط سختی دارند بقیه استان‌های کشور نسبتاً شرایط قابل قبولی دارند.

روحانی همچنین وضعیت کرونایی استان فارس را نسبتاً سخت خواند.

 

مستقیما موضوع واردات واکسن را دنبال می‌کنم

 

روحانی در ادامه مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت با بیان این که امروز واکسن یک کلمه کلیدی برای حل مسئله کروناست افزود: ما باید انواع واکسنی را که شرکت‌های خصوصی می‌توانند، وارد کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی تا تابستان شویم گفت: ماه‌های اردیبهشت و خرداد بسیار حیاتی است و ما باید از انواع واکسن‌های خارجی استفاده کنیم، زیرا واکسن کرونا می‌تواند مردم را به خوبی حفاظت کند و در سطح بسیار بالایی به حفاظت و سلامتی کمک می‌کند.

خبر به مرور تکمیل میشود…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر