معرفی کتاب طرز فکر اعتیاد آور/ خود فریبی را درک کنیم

اشتراک | در ویدیوهای «اشتراک»، پایگاه خبری سرخط کتاب‌ها و نشریه‌های منتخب را معرفی می‌کند

در ویدیوهای «اشتراک»، پایگاه خبری سرخط کتاب‌ها و نشریه‌های منتخب را معرفی می‌کند.

در این ویدیو، دکتر رامین سپهوند -روانشناس- کتاب طرز فکر اعتیاد آور/ خود فریبی را درک کنیم نوشته آبراهام تورسکی با ترجمه دکتر پوریا صرامی فروشانی و دکتر ندا عصاره را معرفی کرده است.

اولین بار اعضای انجمن الکلی‌های گمنام متوجه شدند که در معتادان نوعی طرزفکر ناهنجار وجود دارد و اصطلاح «طرزفکر بودار» را برای آن اختراع کردند. طرزفکر اعتیاد آور اغلب از نوعی منطق سطحی برخوردار است، به همین دلیل معتاد و اعضای خانواده‌اش ممکن است به راحتی با دلایل نادرست این طرزفکر فریفته شوند.

دکتر آبراهام توِرسکی در کتاب «طرزفکر اعتیادآور» نشان می‌دهد که چگونه افکار خودفریبنده می‌توانند عزّت نفس فرد را تخریب کنند و پاک ماندن فرد در حال بازپروری را با تهدید مواجه کنند.

این ویرایش جدید از اثر باارزش اوّلیه شامل اطلاعات و نتایج تحقیقات جدید است در زمینه افسردگی و بیماری‌های خُلقی، ارتباط میان طرزفکر اعتیادآور و عود، و منشاء اوّلیه افکار اعتیادآور. در نهایت، کتاب طرزفکر اعتیاد آور امیدبخش کسانی است که در جست و جوی یک زندگی سالم و پرثمر به بازپروری رو می‌آورند.

دکتر توِرسکی مؤسس و مدیر پزشکی مرکز بازپروری «گیت وی» در شهر پیتسبورگ ایالت پنسیلوانیا است. او یک عالم مذهبی، روانپزشک و مشاور اعتیاد به مواد مخدر است که چندین کتاب و مقاله تألیف کرده‌است، از جمله:

«کشف خویشتن در حین بازپروری»؛ «من نمی‌خواستم در این خانواده باشم: چگونه روابط میان برادرها و خواهرها، رفتار ما را در بزرگسالی شکل می‌دهند» و «چیزهای خوب کی شروع می‌شوند؟».

پایان پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر