ابلاغیه جدید وزیر کشور به استانداران برای پیشگیری کرونای لامبدا

بابک دین پرست همچنین با اشاره به تاکیدات احمد وحیدی وزیر کشور نسبت به ورود ویروس کرونا (سویه لامبدا) به کشور، گفت: پیش بینی تمهیدات مراقبتی، کنترلی و پیشگیرانه، آمادگی‌های لازم در راستای تشدید کنترل‌های مرزی در مبادی قانونی (فرودگاه‌ها، پایانه‌ها، بنادر، مناطق آزاد، بازارچه‌های مشترک مرزی) و همچنین در مرز‌های زمینی و دریایی کشورمان با کشور‌های همسایه، اتخاذ شود.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا همچنین از دستور وزیر کشور به استانداری‌های سراسر کشور؛ گفت: حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت آینده، نسبت به برگزاری جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان، با حضور اعضای ستاد‌های مدیریت بیماری کرونای شهرستان‌های مرزی (بصورت ارتباط تصویری)، اقدام و تصمیمات لازم درخصوص اجرایی شدن محور‌های مورد اشاره اتخاذ شود.

دین پرست افزود: تشدید کنترل‌های مرزی با هدف جلوگیری از تردد‌های غیرمجاز؛ نظارت دقیق و مستمر در جهت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مصوب و ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیرامون تردد مسافرین، زائرین، رانندگان ترانزیت، ملوانان، اتباع و مهاجرین خارجی و سایر تردد کنندگان از مبادی مرزی؛ (اعم از مرز‌های زمینی، هوایی، ریلی ودریایی) و پیش بینی‌های لازم درجهت انجام تست کرونا ازمسافرین درمبادی مرزی و در بدو ورود، قرنطینه افراد مشکوک در نقطه صفرمرزی از مواردی هستند که باید اجرا شوند.

در رونوشت ابلاغیه صادره برای ستادکل نیرو‌های مسلح، آمده است، در راستای اتخاذ تمهیدات مناسب ازسوی نیرو‌های مسلح مستقردر مرز‌های جمهوری اسلامی ایران (اعم از مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی)، به منظور تقویت کنترل‌های مرزی در مبادی قانونی و همچنین مقابله جدی با تردد عابرین غیرمجاز دستورات لازم صورت گیرد.

همچنین در رونوشت ابلاغیه صادره خطاب به وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، آمده است: درخصوص تعیین و ابلاغ مصادیق محدودیت‌های موردنظر، به منظور پیشگیری از ورود سویه کرونای لاندا به داخل کشور، دراجرای بند (۶) مصوبات چهل و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مورخ ۳-۸-۱۳۹۹ و صدور و ابلاغ دستورالعمل‌های متناسب، بعنوان دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور (با اولویت استان‌های مرزی) ودیگردستگاه‌های ذیمدخل، در راستای نظارت دقیق براجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی درمبادی مرزی (اعم اززمینی هوایی، ریلی ودریایی) دستورات لازم صادر و نتیجه اعلام شود.

در ادامه خطاب به وزارت راه وشهرسازی و رییس کمیته حمل ونقل ستاد ملی مدیریت کرونا، آمده است: به منظور نظارت سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به آن وزارت، بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، درتمامی مبادی ورودی وخروجی کشور (اعم از هوایی، دریایی، ریلی و زمینی)، فرودگاه‌ها، پایانه‌ها و ایستگاه‌های ریلی، جهت مقابله جدی با ورود سویه کرونای لاندا، به داخل کشور دستورات لازم صورت گیرد.

در رونوشت این ابلاغیه خطاب به وزارت اموراقتصادی و دارایی آمده است: به منظور الزام سازمان‌های وابسته به آن وزارت، ازجمله گمرکات ومناطق آزاد و ویژه تجاری سراسر کشور، به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی درتمامی مبادی ورودی و خروجی کشور (اعم از مرز‌های هوایی، دریایی، ریلی و زمینی)، فرودگاه‌ها، پایانه‌های مرزی مناطق آزاد و ویژه تجاری، جهت مقابله جدی با ورود سویه کرونای لاندا به داخل کشور دستورات لازم صادر شود.

همچنین خطاب به وزارت امورخارجه، آمده است: صدور ابلاغیه لازم به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران، درکشور‌های جهان وسازمان بین المللی مرتبط با موضوع، به منظور رصدآخرین وضعیت شیوع سویه کرونای لاندا درکشور‌های متوقف فیه و اعلام مراتب به وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی.

در رو نوشت ابلاغیه خطاب به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی، آمده است: به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، در راستای اجرای ماموریت‌های مرتبط با آن وزارت واعلام نتیجه صورت گیرد.

همچنین خطاب به وزارت ورزش وجوانان، آمده است: صدور ابلاغیه‌های لازم به روسای فدراسیون‌های ورزشی، کمیته ملی المپیک و…، به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، در زمان حضور ورزشکاران کشورمان درمسابقات جهانی وبین المللی، پارالمپیک و…، بالاخص درکشور‌های مبداء جهش وشیوع سویه کرونای لامبدا و همچنین برگزاری مسابقات بین المللی وجهانی، در داخل کشور و اعلام نتیجه.

در رونوشت ابلاغیه خطاب به فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، آمده است به منظور تشدیدکنترل‌های مرزی درمبادی ورودی و خروجی کشور (اعم ازمرز‌های هوایی، دریایی، ریلی و زمینی) وهمچنین جلوگیری ازتردد عابرین غیرمجاز؛ جهت مقابله جدی با ورود سویه کرونای لاندا به داخل کشور و نتیجه اعلام شود.

همچنین خطاب به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، آمده است: صدور دستورلازم به منظور همکاری با وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، در راستای اجرای این ماموریت و اعلام نتیجه به قرارگاه.

در رو نوشت ابلاغیه خطاب به سازمان حج و زیارت، آمده است:، به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، در راستای اجرای ماموریت‌های مرتبط با آن سازمان و اعلام نتیجه به قرارگاه.

همچنین خطاب به سازمان مدیریت بحران کشورآمده است: به منظور رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، در راستای اجرای ماموریت‌های مرتبط با آن سازمان و اعلام نتیجه به قرارگاه؛ و همچنین در رونوشت این ابلاغیه آمده است: سایر استانداران سراسرکشور و مسئولین ستاد‌های استانی مدیریت بیماری کرونا در راستای تحقق محور‌های مورد تاکید در این ابلاغیه اقدام لازم و متناسب را انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر